Ortodontik Tedavi

Çarpık Diş Tedavisi ile Harika Bir Gülüş Artık Mümkün

Çevresel ya da genetik faktörlere bağlı olarak dişlerde şekil bozuklukları oluşabilir. Günümüzde yaygınlık gösteren ortodontik tedaviler, sadece diş değil çene yapısındaki bozuklukların tedavisini de üstlenir. Diş hekimliği alanının özel uzmanlık dallarından biri olan ortodonti, estetik bir görüntü için diş teli tedavisi gibi yöntemlerle dişlerdeki çapraşıklık problemlerini çözer. Gelişen teknoloji sayesinde diş teli tedavisi de çeşitlilik kazandığı için hastalar adına alternatif seçenekler doğmuştur. Tüm bu tedavi yöntemlerini ve fazlasını uzman hekimlerimizle sunduğumuz kliniğimiz, diş sağlığınıza sizin kadar önem verir. Başta Beşiktaş, Şişli, Levent olmak üzere İstanbul geneline hizmet veren merkezimiz kaliteyi ve konforu bir arada sunar. Ortodonti alanında uzman ve deneyimli bir ekip ile çalışmak isterseniz bize ulaşabilirsiniz. Dilerseniz randevunuzu hemen oluşturabilirsiniz.

Ortodontik Tedavi Öncesinde Kampanyalarımızdan Yararlanın

Alternatif Tedavi Seçenekleri ile Çarpık Diş Tedavisi

Ortodontik rahatsızlıklar çeşitli sebeplere bağlı olarak ortaya çıkabilir. İskelet bozuklukları ya da dar çene yapısı çapraşık diş problemlerini beraberinde getirebilir. Bunlar genetik faktörler arasında değerlendirilir. Bebeklik döneminde dil ya da parmak emme gibi faktörler ise çevresel etkiler arasında sayılır. Bizler sebep ne olursa olsun ortodontik tedavi yöntemleri ile diş ve çenedeki yapısal bozuklukları uygun yöntemler ile gidermek için çalışıyoruz.

Kapsamlı Ortodontik Tedavi Yöntemleri

Çarpık diş düzeltme tedavileri denince akılara diş teli uygulaması gelir. Fakat günümüzde diş telinin dahi pek çok farklı çeşidi bulunur. Metal diş telleri görüntüsü nedeni ile yetişkinler tarafından pek tercih edilmez. Bu durumda şeffaf braketler ile uyguladığımız tel tedavisini önermekteyiz. Farklı seçenekleri değerlendirmek isteyen hastalarımıza ise şeffaf plak tedavisini öneriyoruz. Tedavi yöntemleri birbirinden farklı olsa da elde edilen başarı birbirine eş değerdir.

Ortodontik Tedavi ve Lingual Yöntem

Ortodontik tedavi yöntemleri arasında olan ve hastalarımızın sıklıkla tercih ettiği lingual tedavi dişin ön yüzüne değil arka yüzeyine uygulanır. Dış görünüşte herhangi bir değişikliğe sebep olmayan lingual tedavide, braketler dişin arka kısmına yerleştirildiğinden hastanın tellere alışma süreci ortaya çıkar. Şeffaf braket ya da şeffaf plak da dahil ortodonti tedavisine dair dişinde herhangi bir aparatın bulunmasını istemeyen hastalarımıza sıklıkla uyguladığımız bu yöntem, başarılı sonuçları beraberinde getirir. Diş veya çene yapınızla ilgili rahatsızlıkların tedavisi için kliniğimize başvurduğunuzda sizin için ideal tedavi yöntemlerini hekiminizden öğrenebilirsiniz.

Ortodontik Tedavi ve Ekonomik Fiyatlar

Ortodontik tedaviler oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Tel tedavisi dışında özellikle çene kemiğinde görülen bozukluklar ciddi bir süreç ve uzmanlık gerektirir. Bizler hastalarımızın şikayetlerini dinledikten sonra hastalarımızı genel bir muayeneden geçiririz. Muayene sonrası rahatsızlığın temelinde yatan sorunu bularak tedaviye buradan başlarız. Bu nedenle ortodontik tedavi fiyatları genellikle hastanın ihtiyaç duyduğu tedavi yöntemine ve tedavi süresine bağlı olarak değişiklik gösterir. Kliniğimizde sunduğumuz hizmet kalitesinden hastalarımızın rahatlıkla yararlanabilmesi için fiyatlarımızı ekonomik düzeylerde tutmaya özen gösteririz. Ayrıca sunduğumuz uygun ödeme seçeneklerinden yararlanarak bütçenizi sarsmayan bir tedavi süreci geçirmeniz de mümkün.

Hastalarımızın Ortodontik Tedavi Yorumları Klinik Deneyimleri ile Hasta Yorumları

Çene kemiğimdeki yapısal bozukluk hem estetik açıdan hem de sağlık açısından beni zorlamaya başlamıştı. Kontrollerin esnasında doktoruma durumdan bahsettim. Doğru planlanan bir tedavi yöntemi ile zorlu sürecin kolaylıkla tamamlanması sağlandı. Doktoruma teşekkür ederim.

Göksel M. Ortodontik Tedavi

Çapraşık diş problemi yaşadığım için tel tedavisine karar verdim. Fakat diş telinin görüntüsünden rahatsız olacağım için doktoruma alternatifleri sordum. Yapılan muayene ve doktorumun yönlendirmesi ile lingual tedaviden yararlandım. Şimdi dişlerin çok daha estetik görünüyor.

Bahar A. Diş Teli Tedavisi

Diş teli kullanmak istemediğim için doktorum şeffaf plak tedavisini önerdi. Tedavi öncesinde dijital ortamda tedavi sonrasında dişlerimin nasıl görüneceğini izleme imkanı da buldum. İlgilerinden dolayı doktoruma ve ekibine teşekkür ederim.

Nazlı E. Şeffaf Plak Tedavisi

Ortodontik Tedavi Olmadan Önce Kampanyalarımız Hakkında Bilgi Alın Size Özel Ödeme Seçenekleri ve Kampanyalar İçin Bizi Arayın

Ortodontik Tedavi Yöntemlerine İlişkin Global Düzeydeki Sertifikalarımız Üyeliklerimiz ve Sertifikalarımız

Çarpık Diş Tedavisi İçin Karar Vermeden Önce Gelin Görüşelim İletişim Bilgilerinizi Bizimle Paylaşın Kısa Sürede Sizi Arayalım